V Praze přednášel islamista. Říká o Židech, že jsou potomci opic

Jak informovaly webové stránky Islámská nadace v Praze, v sobotu proběhla v pražské mešitě v Blatské ulice v Praze 9 – Kyje přednáška Šejcha Haithama al-Haddáda. Odborník na islámský extremismus, který napsal knihu Islám a islamismus v ČR, a sám bývalý muslim Lukáš Lhoťan říká, že se jedná o radikálního islamistu, který je proti demokracii.

„Předseda Muslimské nadace výzkumu a rozvoje v Londýně Šejch Haitham al-Haddád je znám svými kontroverzními výroky na adresu Židů a prosazováním zavedení islámského práva šáría ve Velké Británii. Ve Velké Británii se účastní akci islámských extremistů, například hnutí Hizb –ul-Tahrir, jež je vedeno jako extremistické v Německu i Británii, také prezentuje konflikt na Blízkém východě jako válku muslimů se Židy. Al-Haddad vyzývá muslimy, aby se připravili na džihád, po celém světě. V rámci prosazování islámského práva šáría v jeho nejméně tolerantní podobě prosazuje fyzické tresty, sekání rukou a kamenování,“ upozorňuje Lhoťan.

Židé jako potomci opic a amputace genitálií

„V Holandsku a dalších evropských zemích vedou Haitham al-Haddada na seznamu islámských extremistů, v Německu zatýkají jeho kolegy salafisty a u nás česká společnost, policie, média a politici ignorují takovéto ´umírněné muslimy´,“ zlobí se Lhoťan.

„Povím vám pravdu o boji mezi námi a Židy, kteří jsou nepřáteli Alláha (Boha) a jsou potomky opic a prasat,“ pronesl jednou muslimský kazatel al-Haddád. Současně podporuje i ženskou obřízku, tedy amputaci některých částí vnějších pohlavních orgánů ženy.

ParlamentníListy.cz nedávno jako první informovaly, že český muslim, Lukáš Ali Větrovec, kázal v brněnské mešitě nenávist proti Židům. Hanobení etnické skupiny, národa a přesvědčení. Právě podstatu tohoto trestného činu naplňuje podle policistů kázání, které před lety v Brně pronesl muslimský konvertita Lukáš Větrovec. Kvůli promlčení ale nepadne žádné obvinění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *