Mučili nás, bili a denně sexuálně obtěžovali. Indky popisují otřesné pracovní zkušenosti v Saúdské Arábii

Dvě Indky popisují šokující okolnosti jejich otrocké práce služebných v rodinách Saúdské Arábii.

Indky se rozhodly medializovat své šokující zážitky v rodinách v Saúdské Arábii. Tam byly přinuceny otrocky pracovat jako služebné místo práce, která jim byla původně přislíbena.

Ženy, se shodují na tom, že pobyt byl po všech stránkách pro ně otřeným zážitkem, které zahrnovalo bití, mučení, dennodenní sexuální obtěžování a návrhy, omezování osobní svobody. ,,Majitelé domu, kde jsem pracovala, se mnou zacházely velmi špatně. Každý den mě bili, sexuálně obtěžovali a mučili,” popisuje své zkušenosti Noorjahan Husenová. Ona a její manžel prý byli úmyslně mystifikováni agentem v Bombaji, který jim měl přislíbit práci v Rijádu. Místo toho však manželům ,,dohodil” práci ve městě Dammám. Po příletu do Saúdské Arábie byli manželé násilně odděleni a Indka byla v podstatě držena v domě, kde musela ,,poslušně” sloužit, jako rukojmí.

,,Když jsem uvědomila indickou ambasádu, tak mi řekli, ať pokračuji ve své práci služebné. Lidé z ambasády mě informovali o tom, že pokud si budu veřejně stěžovat, majitel domu vyrobí falešné obvinění proti mně a mě i mého manžela úřady zavřoudo vězení.,” popisuje žena svou snahu se z ,,domácího vězení” dostat.

Ta měla ještě více ztíženou situaci tím, že majitelé domů měli s pracovníky indické ambasády osobní vztahy, kdy je v různých záležitostech i podpláceli. Indce tak trvalo několik let, než se ze svého zajetí v Saúdské Arábii dostala na svobodu. Praxe, kdy jsou Indky, ale i ženy jiné národnosti, uvězněny proti své vůli v domech a musejí nedobrovolně sloužit rodinám, popisuje jako běžnou.

Druhá Indka, Fatima, má stejnou zkušenost. Musela potom, co byla oklamána agentem, sloužit u rodiny, i když byla třeba nemocná. ,,Hodně mě bili. trpěla jsem žaludečními bolestmi, pracovala jsem dlouho do noci, i když jsem onemocněla. Mučili mě i v noci. Když byli nespokojení s mou prací, tak po mně házeli lahve s vodou,” vypověděla Fatima. Stejně jako v případě Husenové, i Fatima byla denně bitá a majitel domu ji pravidelně sexuálně obtěžoval.

Nakonec se jí podařilo kontaktovat policii. Ta se nejprve odmítla případem zabývat, ale po medializaci jejího příběhu v deníku Times of India ji majitel domu ,,náhle” propustil a ona se mohla vrátit s manželem domů. S Husenovou se Fatima shoduje na tom, aby ženy za prací v Saúdské Arábii kvůli falešným agentům raději vůbec nejezdily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.